Vitajte v Raji cover

DOMA • SOBOTA • 18:05 • OD 3. JÚLA •

Vitajte v Raji

17. 06 2020 10:00 | Alexandra Stahlová
Vitajte v Raji
Vitajte v Raji Foto: Rai 1/TV Doma

V Miláne, talianskom hlavnom meste módy, začne temperamentná kráska Teresa nový život a... Stretne osudovú lásku.

(Il Paradiso delle Signore, Romantický seriál, Tal., 8. december 2015 – ..., Stereo, HD)
Hrajú: Giuseppe Zeno, Giusy Buscemi, Alessandro Tersigni, Lorena Cacciatore, Giulia Vecchio, Silvia Mazzieri, Alice Torriani, Claudia Vismara, Andrea Pennacchi, Corrado Tedeschi, Marco Bonini


Nedeľa o 20.00 (Od 28. júna.)
Ktovie, ako by ich životy asi vyzerali, keby sudičky ich osud utkali inak. Šarmantný vizionár Pietro Mori (Giuseppe Zeno) by dnes možno stále žil v Spojených štátoch po boku manželky, o ktorej toho nik z jeho blízkych priateľov, ktorých možno bez väčších problémov porátať na prstoch jednej ruky, veľa nevie. A temperamentná kráska Teresa (Giusy Buscemi) by už asi bola vydatá za sukničkára Salva (Emanuel Caserio), s ktorým by ju čakal zúfalo prázdny život manželky a matky na plný úväzok v jej malebnom rodisku na Sicílii, kde sú slová ako pokrok, zmena či emancipácia neznámymi pojmami. Lenže... Po smrti manželky už Pietra v Amerike nič nedržalo, a tak sa vrátil do Talianska, kde sa mu navzdory mnohým prekážam podarilo splniť si svoj sen a otvoriť Raj, jeden z najvychýrenejších módnych domov v Miláne. A práve tam osud zavial i Teresu, ktorá po odhalení snúbencovej nevery okamžite zrušila svadbu a zamierila čo najďalej od miesta, kde si o jej potupe, ale aj o ukážkovom výstupe, ktorý tomu prekliatemu neverníkovi urobila pred celým mestečkom čvirikali už aj vrabce na strechách...

Netrvá dlho a Teresina osviežujúca bezprostrednosť, jej zaujímavé nápady a neprehliadnuteľná krása očaria nielen príťažlivého marketingového mága Vittoria (Alessandro Tersigni), ktorému Raj vďačí za naozaj unikátne výklady a reklamné kampane vo všetkých médiách, ale i samotného Pietra. Na tom by nebolo nič zlé... Keby Vittorio a Pietro neboli priatelia. Keby Pietra míľovými krokmi nedobiehala temná minulosť, kvôli ktorej ho vplyvný bankár Carlo Mandelli (Corrado Tedeschi), ktorý ho z celého srdca nenávidí, nechcel stoj, čo stoj zruinovať. A keby sa Pietro v slabej chvíli nerozhodol finančné suchoty riešiť tým najhorším možným spôsobom - dvorením Carlovej dcére Andreine (Alice Torriani)!

Srdce však neoklameš. Chce, čo chce. A to Pietrovo, nech už navonok vystupuje akokoľvek... Chce Teresu.


Čo možno neviete
* Ak sa vám herečka Alice Torriani, predstaviteľka nafúkanej Andreiny, zdá akási povedomá, nemýlite sa. V našich končinách ste ju mohli vidieť v krimiseriáli Na krok od neba ako milo strelenú Cristinu s vrabčím hniezdom na hlave!

* Verte tomu alebo nie, krásnu Giusy Buscemi, alias seriálovú Teresu, ktorá sa v roku 2012 stala najprv Miss Sicílie a vzápätí v poradí sedemdesiatou treťou Miss Talianska, ste už na našich obrazovkách tiež videli – v taliansko-španielskej minisérii Kráska a zviera s Alessandrom Preziosim a Blancou Suárez v hlavných úlohách stvárnila krásnu Juliette – veľkú lásku šarmantného kniežaťa Leona DalVille, o ktorú, rovnako ako o svoju tvár i ľudskosť, prišiel pri strašnom požiari... A objavila sa aj pár epizódach romantického seriálu Dáma v závoji ako Amelie – súčasť Guidovej (Lino Guanciale) pohnutej minulosti, na ktorú by najradšej zabudol.

* Seriál je voľne inšpirovaný románom Šťastie dám francúzskeho spisovateľa Émile Zolu z roku 1883. Po dvoch nielen v Taliansku veľmi úspešných sériách po 20 epizódach sa tvorcovia rozhodli pretaviť ho na tzv. denný seriál, čo si, okrem iného, vyžiadalo temer kompletnú zmenu hereckého obsadenia. Z toho pôvodného tak v tretej sérii, ktorá mala až 180 častí, zostali v podstate len dvaja herci - Alessandro Tersigni (Vittorio) a Alice Torriani (Andreina).

Upútavka

 
Vitajte v Raji - od 3. júla vždy v sobotu o 18.05, na Doma!
Sledujte celé epizody na